MAZZA
Mazza Alimentari Srl posluje u prehrambenoj industriji već 65 godina i tokom ovog perioda uspešno je rasla, služeći svojim klijentima širom sveta. Strast prema talijanskoj tradicionalnoj hrani uvek je bila u središtu Mazzinog planiranja, a glavni cilj kompanije je da u potpunosti zadovolji potrebe kupaca kako bi se stvorili dugoročni odnosi.
Tri ključne tačke pod brendom Mazza su tradicija, kvalitet i usluga .
O istoriji i proizvodima, Mazza Alimentari je porodična kompanija koju je osnovao Giovanni Mazza Senior, pre 65 godina. Tokom prvih godina svog postojanja, Mazza se uglavnom bavila italijanskim kupcima, ali sada razvija 65% svog prometa sa stranim zemljama.
Mazza ima kompletan asortiman proizvoda za HORECA i maloprodajno tržište.
Kompanija posluje kupovinom sirovina iz mnogih stranih zemalja i dodeljuje proizvodnju kvalifikovanim fabrikama koje, pod našim nadzorom, transformišu i pakuju proizvode. Nakon toga, proizvodi su sakupljeni pod brendovima Mazza i Chiara.
Direktan izbor sirovina, stručno osoblje i brz servis dostave, garantuju konkurentne cene, visok kvalitet i odličnu saradnju sa kupcem.
Mazza Alimentari je veoma otvorena za potrebe svojih kupaca i tržišta, neprestano širi asortiman proizvoda na više od dve stotine i šezdeset različitih vrsta namirnica (prosečno trinaest novih proizvoda godišnje u posljednjih dvadeset godina ).
Firma stalno izvozi u Centralnu Ameriku, Severnu i Centralnu Afriku, Singapur, Australiju, Honk Kong, Tokio, Dubai, Saudijsku Arabiju, Abu Dhabi, Bahrein, Katar, Azerbejdžan I u mnogim evropskim zemljama poput Francuske, Njemačke, Velike Britanije, Rumunjske, Moldavije. , Ukrajina, Španija i Belorusija, Srbija.
Sledeći ciljevi za Mazza Alimentari su: širenje ukusa italijanske tradicije širom sveta, razvoj novih proizvoda, održavanje čvrstih odnosa sa partnerima i uspostavljanje novih projekata saradnje. Očigledno je da će sve biti urađeno održavajući najviši standard kvaliteta i najbolji nivo usluge.
Smatra se da je italijanska kuhinja najpopularnija i najrasprostranjenija u svetu, a glavni predstavnici te kuhinje svakako su paste i pizza. Osnovni sastojci za svaku pizzu ( paradajz pelat, paradajz pulpa, artičoke itd…) kao i pesto sos , maslinovo ulje…
Pesto alla genovese , je sos koji potiče iz Genove , glavnog grada Ligurije , Italija . Tradicionalno se sastoji od belog luka , evropskih pinjola , grube soli, lišće bosiljka , Parmigiano – Reggiano (parmezan) i Pecorino Sardo (sir od ovčjeg mlijeka), sve pomešano sa maslinovim uljem
Ponekad se koriste bademi umjesto pinjola, a ponekad se lišće mente umeša sa lišćem bosiljka. Istaknuto je da je pesto u suštini kombinacija ukusnog lišća, masnih oraha, tvrdog sira, maslinovog ulja, belog luka, soli i limunovog soka; bilo koji sastojci koji ispunjavaju ovaj opis mogu proizvesti začine slične pestu.
Sušeni paradjz u maslinovom ulju
Osušeni paradajz u ulju je popularni proizvod u Kalabriji i Pulji. Priprema sušenog paradajza u ulju sastoji se od sporog sušenja, na suncu ili u peći, paradajza koji gubi vodu i polako dobija jak ukus. Suvi paradajz u ulju priprema se krajem leta i može se konzumirati I uživati tokom zime. Sušeni paradjz u ulju je odličan kao predjelo koje se služi na primersa kriškama domaćeg hleba, uz dobar sir, ali se također može koristiti kao dodatak za ukus glavnog jela.
Najbolje je izabrati paradajz sorte San Marzano , zreo i čvrst. Operite ih pažljivo i izrežite po dužini: postavite ga na rešetku, morate ih posuti solju kako bi izgubili što više vode i ostaviti da se suše na suncu, oko nedelju dana , vodeći računa da ih povremeno okrećete i povuku ih noću, tako da ne upijaju previše. vlažnost.
Topla i suva temperatura mediteranskih zemalja Apulije idealna je za ovu tehniku sušenja.
Po isteku sedmog dana, paradajz mora biti opran sa rastvorom vode i sirćeta u jednakim količinama i osušen vlažnom krpom: nastavljamo sa pripremom tegli, gdje se paradajz raspoređuje horizontalno i dijagonalno kako bi se ispunio. Ceo prostor, uz dodatak kapara, belog luka i origana , i zaliti u potpunosti ekstra devičanskim maslinovim uljem . Da bi se hermetički zapečatile i za veću sigurnost, posude moraju biti kuvane – sterilizovane u vrućoj voidi.
314 ml . i 1700 ml.
Paradajz pelat
Za pripremu paradjz pelata uglavnom se koriste San Marzano paradajz . Nakon temeljitog pranja, paradajz se kuva najmanje dve minute kako bi se olakšao proces ljuštenja.
Jednom ljušteni, kroz proces automatizacije u prehrambenoj industriji , uvode se u limenke i zapečate. Često se završno kuvanje odvija u samoj posudi – limenci, kako bi se osiguralo duže skladištenje.
San Marzano paradajz od kojeg se uglavnom proizvodi pelat.
Polpa di pomodoro
Paradajzna pulpa Mazza 2,5 kg
Pulpa / pire / Mazza je jedinstven proizvod – kombinacija soka I mesnatog dela paradajza. Najbolji italijanski paradajz se bere, pere, ljušti i seče u roku od nekoliko sati od branja. Zadržava svu svežinu ubranih plodova paradajza. Savršen za pripremu morskih plodova i razne druge recepte jer oslobadja lepe arome I stvara istu živu crvenu boju kao I zreli letnji sveži plodovi . Pulpa Mazza ima sadržaj vode koji je idealan za kuvanje na visokim temperaturama ili dugim kuvanjem.
Lim. 5 kg.
Artičoka srca su svestran i zdrav sastojak koji se može koristiti za dodavanje mediteranskog ukusa, arome i korisnih hranjivih sastojaka bilo čemu, od variva do salata. Dostupan svež, konzerviran, mariniran i zamrznut, neverovatan uspeh ovog povrća je nesumnjivo zbog njegovog neverovatnog srca – mekog, glatkog, blago slatkog, skrivenog jezgra. Artičoka srca su se koristila u raznim jelima vekovima – kao što su, zapečena sa biljem, ili kuvana u bujonu, i poslužena sa maslacem ili maslinovim uljem i limunom.
2,5 kg limenka
Kapar je mali grm ili razgranati žbun. Od biljke se konzumiraju pupoljci, koji se zovu kapare, a ređe plodovi poznati kao cucunci. Oba se čuvaju u ulju, sirćetu ili soli.
Plod kapar duguljast i zelen, vretenast, ima 2-3 cm dugu peteljku, mesnat, Sadrži brojna semena, crna ili žućkasta, veličine 1-2 mm. Njegova berba počinje u maju (na Siciliji) i traje do septembra. Biljka nastavlja proizvoditi cvetne pupoljke tokom celog leta, tako da na biljci istovremeno postoje pupoljci , cveće i plodovi .
Kapari se obično koristi za ukus jela i dobro se slaže sa raznovrsnom hranom: od mesa do ribe do testenine.
314 ml.
Špageti su izuzetno svestrani i omogućavaju beskrajne kombinacije: od najtradicionalnijih recepata do više neobičnih, tanjir špageta je uvek savršen za svaku priliku.
500 gr.
Penne Rigate se savršeno uklapa sa umacima svih vrsta, od tradicionalnih, do najinovativnijih i najoriginalnijih, rođenih iz zajednice povrća i sireva. Vitki oblik Penne Rigate dobro se slaže sa bogatijim jelima .
500 gr.
Fusili su karakteristični po obliku – tri uvijene peraje koje se skladno kreću spiralnim kalupom, koji obuhvata bilo koju vrstu začina. Fusilli pojačavaju najrazvijenije i guste umake, ali i najjednostavnije, i omogućavaju odlične rezultate čak i ako se usudite da napravite veliki kulinarski eksperiment.
500 gr
Gnocchi di patata
Njoke od krompira 500 gr.
Klasika italijanske kuhinje su knedle pripremljene od testa od krompira
Topli, mekani i ukusni, oni su prvo jelo koje se može okusiti sa rastopljenim maslacem začinjenim kaduljom, pestom od bosiljka , mesnim macima , pečurkama ili pradajzom i rikotom.
Nastanak njoka krompira potiče iz 1500. godine, kada je krompir počeo da se uvozi iz Amerike. Dugo su njoki bili poznati kao “zanzarelli”, pripremljeni sa hlebnim mrvicama – prezlom, mlekom i mlevenim bademima: recept se veoma razlikuje od današnjeg. Ponekad je u mešavinu dodato malo povrća kako bi ih učinili ukusnijim.